Niedziela
24 Marca 2019

Zawodnicy KKM w spartańskich warunkach na Mistrzostwach Polski Enduro.

W Malechowie k/Słupska 14 i 15 lipca rozegrane zostały dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro, w których startowali zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego. Obfite opady deszczu już przed zawodami zapowiadały ciężkie Enduro.

Zawodnicy w ciężkich warunkach 5-cio krotnie pokonywali trasę o długości ok. 25 km.  Na jej 4-kilometrowym odcinku usytuowana była próba cross-test, nie stanowiąca większych utrudnień w przejazdach. Dalej był 3,5-kilometrowy odcinek leśnej próby nazywanej „enduro”, który był wyzwaniem nawet dla najlepszych zawodników. Przejazdy przez bagniste strumienie, a później strome podjazdy i zjazdy w lesie, nie należały do łatwego elementu trasy o czym przekonał się junior KKM Kuba Kopka. Pokonanie tej próby zajęło zbyt dużo czasu i sił i musiał się wycofać z rywalizacji. Pozostali  nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem osiągali czasy na poszczególnych próbach.

Najlepiej w końcowej rywalizacji wypadł Sylwester Jędrzejczyk który zajął drugie miejsce w klasie  E2/3. Drugi zawodnik KKM tej klasy Paweł Czeszejko-Sochacki dwukrotnie był tuż za podium.

Ubiegłoroczny mistrz klasy Junior Dawid Mordasiewicz po zmianie klasy na klasę E 1 nie może nawiązać walki o podium. Na próbie enduro I-ego dnia w 4 przejeździe ugrzązł i stracił aż 10 minut czasu w porównaniu do wcześniejszych przejazdów a kolejne okrążenie, decyzją sędziego zawodów, zostało anulowane ze względu na brak możliwości przejazdu. Ostatecznie dwudniową rywalizację ukończył na 5 miejscu.

Roman Ulenberg, również po zmianie motocykla na mniejszą pojemność (klasa E 1), nie może się odnaleźć a wyniki w rajdach Enduro są poniżej oczekiwań. Ostatecznie zajął ósme miejsce w klasie E-1. W klasyfikacji klubowej KKM plasuje się na 6 miejscu.

Zawodnicy zauważają, że były to specyficzne zawody nie tylko pod względem sportowym ale i organizacyjnym. Organizator MX Koszalin nie zabezpieczył bazy zawodów w toalety. Brakowało także wody dla zawodników, czy pojemników na śmieci. Biorąc pod uwagę niesprzyjającą aurę i warunki przejazdu nie było to najlepszą wizytówką dla organizatora.

Kolejne zawody o punkty Mistrzostw Polski cross-country dla kwidzyńskich zawodników rozegrane zostaną w Lidzbarku Warmińskim w dn. 4-5 lipca br.