Poniedziałek
21 Maja 2018

Start zawodników KKM w Dąbrowie Górniczej

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego po miesięcznej przerwie wznowili rywalizację o tytuły mistrzowskie w cross-country.

Zawody VII i VIII rundy Mistrzostw Polski rozegrane zostały w dniach 12 i 13 sierpnia br. w Dąbrowie Górniczej. Nocne obfite opady deszczu przed zawodami sprawiły, że zawodnicy ścigali się po błotnistym torze crossowym i gliniasto kamienistym terenie wyrobiska pokopalnianego. Następnego dnia warunki były już bardziej sprzyjające zawodnikom, którzy tego dnia jeździli po przeschniętej już trasie.

W klasyfikacji klubowej nasi reprezentanci zdobyli 239 punktów wyprzedzając tym samym klub ze Starych Babic ze 173 zdobytymi punktami. Kolejnym był Moto-Klub Oborniki z wynikiem 125 punktów.

Suma wyników KKM Kwidzyn z 8 rund daje wynik 999 punktów, co pozwala przypuszczać, że zmierza już po tytuł Klubowego Mistrza Polski. Dalej w kolejce pozostają KM Cross Stare Babice (556 pkt.) oraz Moto-Klub (508 pkt.).

Indywidualnie Kacper Baklarz w klasie Junior po bardzo zaciętej walce musiał uznać wyższość zawodnika Damiana Azmina z Automobilklubu Głogów (w sobotę przegrał o 8 sek. a następnego dnia o 2 sek). Mimo zajęcia II miejsca w tych zawodach umocnił się na pozycji lidera w łącznej klasyfikacji klasy Junior.
Dawid Mordasiewicz w klasie S-1 po bardzo dobrej jeździe dwukrotnie ukończył wyścig zajmując 4 miejsce i utrzymał pozycję v-ce lidera tej klasy, choć ostateczny wynik nie został jeszcze przesądzony.

Drugi z naszych zawodników - Krzysztof Stopa, w tej kategorii uplasował się odpowiednio na 6 i 7 pozycji.

Lepiej sytuacja wygląda w klasie S-2, gdzie prym wiedli motocykliści z Kwidzyna. Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie wygrał wyścig wyprzedzając kolegę klubowego Leszka Drogosza. Roman Ulenberg w tej rywalizacji zajął 4 miejsce.

W klasyfikacji po 8 rundach Jędrzejczyk zajmuje I miejsce osiągając wynik 191 punktów, drugi jest Roman Ulenberg, który uzbierał 146 punktów, na trzecim miejscu znalazł się zawodnik z Obornik - Filip Kamiński, z liczbą punktów mniejszą o 3.
Rywalizacja o tytuł v-ce mistrza tej klasy nabiera rumieńców. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze zawody w Mrągowie i Lidzbarku Warmińskim.

Należy też wspomnieć o kolejnym udanym starcie naszego zawodnika Dawida Mordasiewicza. Na niemieckim poligonie w okolicach Burg 5 i 6 sierpnia br. odbyła się trzecia runda Mistrzostw Europy Enduro. Zawodnicy mieli do pokonania trzykrotnie trasę o długości 70 km, na której wyznaczone zostały odcinki specjalne. Pierwszego dnia zmagania utrudniały obfite opady deszczu.
Dawid ukończył te trudne zawody zajmując odpowiednio 16 i 14 miejsce w klasie Junior E 1.

[źródło: KKM Kwidzyn]