Sobota
19 Października 2019

Pomorski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Uczniowie szkół specjalnych z pomorskich miast wzięli udział w zawodach pływackich. 10 marca na pływalni przy ulicy Wiejskiej w Kwidzynie odbył się Pomorski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.

Olimpiady Specjalne to instytucja użyteczności publicznej, która pozwala ludziom niepełnosprawnym, głównie z niepełnosprawnością umysłową, realizować swoje cele i pokazać, że potrafią coś zrobić i są mocni – mówi organizatorka zawodów Małgorzata Szymańska-Król

Do zawodów stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Kwidzyna, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych z Kwidzyna, podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Kwidzyna i Ryjewa, podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno–Wychowawczy w Chojnicach, Tczewie, Pelplinie i Malborka. Przeprowadzone zostały konkurencje w stylu klasycznym, dowolnym i grzbietowym. Odbyły także się sztafety pływackie.

Wśród uczestników zawodów dużą część stanowią dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Udział w tego typu zawodach pozwala zmierzyć się z wyzwaniami przez co wzmacnia poczucie wiary we własne siły i możliwości. To także okazja do rozwoju własnej samodzielności a także rozwijania umiejętności społecznych.
Z zawodów korzystają często także sami rodzice, którzy towarzysząc swoim dzieciom mogą być świadkami ich wytrwałej walki a także odnoszonych sukcesów.

Zawody zostały zorganizowane przy współpracy Zespołu szkół specjalnych w Kwidzynie, warsztatów Terapii Zajęciowej w Górkach, a także domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Przy tych instytucjach działają koła olimpiad specjalnych. Przy ich pomocy organizowane są tego typu przedsięwzięcia.

Organizatorzy podkreślają życzliwość i zaangażowanie władz miasta, które wspierają ich działalność udostępniając nieodpłatnie obiekty na przeprowadzenie zawodów.

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież