Niedziela
19 Września 2021

Policjanci odzyskali ukradzione Audi

Wyróżniony Policjanci odzyskali ukradzione Audi foto: KPP Kwidzyn

Mundurowi zatrzymali 25-latka i odzyskali samochód osobowy marki Audi A5, który został ukradziony w nocy z jednej z olsztyńskich posesji. Policjanci odnaleźli auto, które ukryte było w lesie pod Straszewem. Za kradzież z włamaniem 25-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wczoraj (17 marca) informację o zaparkowanym na terenie leśnym aucie. Funkcjonariusze od razu po otrzymanej informacji zaczęli przeszukiwać teren i zauważyli audi w zaroślach, a w aucie śpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze wylegitymowali 25-letniego mieszkańca Malborka i sprawdzili numery nadwozia samochodu. Okazało się, że samochód został ukradziony w nocy na terenie Olsztyna. Samochód poza uruchomionym silnikiem miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory. Na miejsce przyjechała grupa
dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W trakcie przeszukania auta policjanci znaleźli w nim susz roślinny, który został poddany przez technika kryminalistyki badaniu, które wykazało, że była to marihuana.
Pojazd pochodzący z kradzieży został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 25-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany.

Za kradzież z włamaniem, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

[KPP]