Poniedziałek
21 Stycznia 2019

Potrącenie rowerzysty na ul. Staszica. Policja apeluje o ostrożność.

Foto: Maciej Manowski Foto: Maciej Manowski

Kwidzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj po południu na ul. Staszica w Kwidzynie. Kierujący vw passatem potrącił 13-letniego rowerzystę. Chłopiec jadący jednośladem z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

Wczoraj (30.10.br.) kilkanaście minut przed godziną 15.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na ul. Staszica w Kwidzynie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze oraz patrol policji. Okazało się, że kierujący volkswagenem passatem potrącił 13-latka jadącego rowerem.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 21-letni kierowca samochodu prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i podczas skrętu w drogę osiedlową, wymusił pierwszeństwo przejazdu dla rowerzysty i doszło do zderzenia. Pokrzywdzony 13-latek z urazem nogi przewieziony został do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Śledczy ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich uczestników dróg. Po raz kolejny policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, aby uważaćna rowerzystów i pieszych, zwłaszcza po zmroku.

/KPP/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież