Poniedziałek
21 Stycznia 2019

Czołowe zderzenie w okolicach mostu na Wiśle

foto: KPP foto: KPP

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku, do którego doszło w czwartek rano na drodze krajowej nr 90. Przed wjazdem na most przez Wisłę zderzyły się czołowo vw golf i renault trafik. Ranne zostały cztery osoby, z czego trzy poważnie. Najbardziej jednak ucierpiał 33-letni kierowca golfa, którego do szpitala w Gdańsku helikopterem zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe.
Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

Dzisiaj rano (17.08.br.) około godz. 4.10 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że na drodze krajowej nr 90, na odcinku przed wjazdem na most na Wiśle doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący vw golfem 33-letni mieszkaniec Warszawy jadący z dwoma pasażerami, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka renault trafik, którym kierował 67-letni mieszkaniec Kościerzyny.

W wyniku zderzenia kierującego golfem 33-latka, z poważnym urazem głowy i kończyn, lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Gdańsku. Kierowca renault i jeden z pasażerów golfa trafili do szpitala w Grudziądzu. Drugi z pasażerów volkswagena z ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany w Kwidzynie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze został zablokowany. Funkcjonariusze kierowali ruch objazdem: od strony Kwidzyna - przez Malbork, natomiast od strony mostu - przez Korzeniewo.
Od kierowców została pobrana krew do badań w celu ustalenia ich stanu trzeźwości.
Teraz śledczy z Kwidzyna szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego poważnego wypadku.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bardzo ważne  jest nasze samopoczucie i żeby za kierownicę siadać wypoczętym, bo bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

[KPP]

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież