Wtorek
16 Sierpnia 2022

Zmarł kapłan z Parafii Miłosierdzia Bożego

Ks Praat J Czajkowski2W dniu 10 stycznia 2021 r. zmarł ks. prałat kanonik Jan Czajkowski, rezydent Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie, prezbiter Diecezji Elbląskiej.

Urodzony 29 października 1937 r. w Siedliskach (diecezja płocka), przyjął święcenia kapłańskie 14 stycznia 1962 r. w Olsztynie. Jako wikariusz posługiwał w parafiach w Biskupcu (k. Reszla) i w Kętrzynie, a kolejnych latach, jako proboszcz parafii w Kamieńcu, Wrzesinie, Pasymiu i w Dzierzgoń. W ostatnich latach, już jako rezydent, wspierał pracę duszpasterską księży w  Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
W pamięci kwidzyńskich parafian zapisał się, jako skromny, pogodny, życzliwy, a nade wszystko cieszący się dobrą opinią kapłan.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już od najbliższej środy, 13 stycznia br. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. O godzinie 14:30 wierni zbiorą się na modlitwie różańcowej, a o godz. 15:0o odprawiona zostanie Msza Święta żałobna.

Następnego dnia – w czwartek, 14 stycznia br. o godz. 11:30 uroczystości pogrzebowe rozpocznie modlitwa różańcowa, a w południe sprawowana będzie Eucharystia w intencji zmarłego.

Po Mszy Świętej ciało zmarłego Kapłana zostanie złożone do grobu w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie.