Sobota
19 Października 2019

"Dobry Wybór" - finał XII edycji programu

XII edycja programu profilaktycznego "Dobry Wybór" już za nami.

  21 kwietnia br. podczas finału z udziałem rodziców ogłoszone zostały wyniki kilkumiesięcznych zmagań szóstoklasistów z kwidzyńskich podstawówek. W tym roku nalepszy wynik osiągnęła drużyna "Lamorożce Pani Ewy" z SP 2. W nagrodę pojadą na 4-dniową wycieczkę do Krakowa i "Enrgylandii" - Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Na drugim miejscu znalazły się "Chrzasty" z SP4, którzy juz niebawem spędzą 2 dni w Gdańsku, wybierając się przy okazji do Aqua Parku i Multikina. Trzecia nagroda w podstaci bonów o wartości 100 zł dla drużyny i wychowawcy klasy przypadła "Gangowi Sportowców" z SP 6. Pozostałe drużyny poza dobrą zabawą i gorącą rywalizacją otrzymały dyplomy za udział.

  Tegoroczna edycja rozpoczęła się już w październiku 2017 roku i przebiegała w kilku etapach. Najpierw odbyły się spotkania z uczniami, podczas których omówiono cele i założenia programu. Następnie uformowały się drużyny, które określiły swoje nazwy i zgłosiły do sztabu przed końcem miesiąca. 24 listopada 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wiejskiej odbył się "Start" programu. Spotkały się wtedy wszystkie drużyny i dokonały włsanych prezentacji pozostałym uczestnikom programu.

  Od stycznia do kwietnia 2018 r. trwała zacięta walka. Drużyny śledziły zadania publikowane w prasie lokalnej, a swoje rozwiązania prezentowały w szkolnej galerii, na stronach internetowych lub przekazywały do Urzędu Miasta, by poddać je ocenie komisji.

  Ostatnim i zarazem najbardziej emocjonującym elementem rywalizacji był Finał, który odbył się 21 kwietnia br. , na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Każda z drużyn otrzmała teczkę z zadaniami, a efekty prac w części można podziwiać na poniższych fotografiach.

  Program wychowawczo-profilaktyczny "Dobry Wybór" jest adaptacją szwedzkiego programu Drogkampen. Inicjatywa powstała w ramach współpracy z grupą z Olofstrőm m.in. Polakiem p. Jackiem Jurkowskim, który tam mieszka i pracuje. Nazwa logo i zadania dostosowane zostały do realiów polskiej szkoły, a ich autorami są członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przedsięwzięcie realizowane jest corocznie od 12 lat.

  Zmagania uczestników wspierali rodzice, wychowawcy i opiekunowie. Na miejscu można było zjeść pyszną zupę oraz wysłuchać koncertu zespołów działających w ramach KCK pod opieką Krzysztofa Tarasiuka. Można było także zwiedzić wystawę sprzętu wojskowego, jaki przygotwała 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku i Żandarmeria Wojskowa w Elblągu.

 

 

 

 

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież