Niedziela
15 Września 2019

Tomasz Terlikowski - redaktor naczelny Telewizji Republika w Kwidzynie

foto: Norbert Cesarz foto: Norbert Cesarz

"Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć" - Lech Makowski podsumował krótko realizację projektu Akademia Człowieka Myślącego w ramach Budżetu Obywtaleskiego 2016. Po różnych przygodach Klub Gazety Polskiej Kwidzyn II wrócił do samodzielnej organizacji spotkań  Akademii Człowieka Myślącego.  27 kwietnia 2017 r. gościem Akademii był Tomasz Terlikowski - redaktor naczelny Telewizji Republika, filozof, autor książek. Spotkanie poświęcone zostało najnowszej książce "Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika". Spotkanie odbyło się w auli Szkoły Katolickiej.

Podczas spotkania autor przybliżył biografię jednego z największych polskich świętych i choć najczęściej święty franciszkanin kojarzy nam się z męczeńską ofiarą jaką poniósł w obozie koncentracyjnym, tym razem można było poznać ojca Maksymilinana z zupełnie innej strony.

"Gdyby żył w naszych czasach z pewnością wykorzystywałby najnowsze serwery." - przekonywał Tomasz Terlikowski opisując zakonnika tworzącego pierwsze kościelne imperium medialne. Jednak nie był to główny cel działalności świętego. Życie Maksymiliana to niezwykłe świadectwo wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

"Nigdy nie miewał depresji". Maksymilin M. Kolbe posiadał niezwykły umysł, to genialny organizator i wielki wizjoner. Głęboko wierzący, pomawiany o antysemityzm i radykalizm. Ogromny wpływ na jego powołanie wywarła jego matka.
 
Kim tak naprawdę był jeden z największych polskich świętych ? Jak to się stało, że redaktor naczelny niezależnej telewizji, która odegrała ogromną rolę w ostatnich latach, postanowił opisać biografię Maksymiliana ?

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji ze spotkania oraz sięgnięcia po książkę "Maksymilan M. Kolbe".

Pliki medialne

źródło: YouTube | Klub Gazety Polskiej Kwidzyn II

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież