Poniedziałek
21 Stycznia 2019

Jubileusz 100. rocznicy objawień w fatimskich

foto: Fronda.pl foto: Fronda.pl

Dzisiaj przypada 100. rocznica objawień w Fatimie i 36. rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II. W katedrze kwidzyńskiej o godzinie 19:30 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo fatimskie, na którym wierni zapalą symboliczne świece. W obchody jubileuszu włączyła się także młodzież z parafii ojców franciszkanów w Kwidzynie. Specjalnie na tę okazję zespół TrishagioN przygotował teledysk muzyczny.

Sto lat temu w małej portugalskiej miejscowości troje dzieci - rodzeństwo Franciszek i Hiacynta Marto oraz ich kuzynka Łucja dos Santos - widziało Matkę Bożą.
Łucja zmarła w 2005 r., trwa jej proces beatyfikacyjny. Rodzeństwo Marto - beatyfikowane w 2000 r. - zostanie w sobotę kanonizowane przez papieża Franciszka, który w piątek udał się do Fatimy.

W wielu sanktuariach na terenie Polski przygotowane zostały liczne uroczystości. Najważniejsze z nich odbywają się na Jasnej Górze w Częstochowie.
Po Mszy św, którą odprawi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i koncercie uwielbieniowym, wierni za pośrednictwem telemostu włączą się w czuwanie z udziałem papieża w Fatimie, a także w modlitwy prowadzone w kilku innych sanktuariach: Bazylice Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie oraz Sanktuarium Matki Bożej w Lujan w Argentynie.
Transmisja do Kaplicy Cudownego Obrazu rozpocznie się o godz. 21 i potrwa ponad półtorej godziny. Ok. godz. 22.10 pielgrzymi na Jasnej Górze odmówią wraz z papieżem różaniec.

W sanktuarium maryjnym w Stagniewie k. Elbląga o godzinie 11-tej rozpoczną sią obchody diecezjalne jubileuszu. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. bp Jacek Jezierski odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami kanonizowanych dzisiaj Franciszka i Hiacynty.

W katedrze kwidzyńskiej o godzinie 19:30 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo fatimskie, na którym wierni zapalą symboliczne świece.

W obchody jubileuszu włączyła się także młodzież z parafii ojców franciszkanów w Kwidzynie. Specjalnie na tę okazję zespół TrishagioN przygotował teledysk muzyczny.

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież