Poniedziałek
21 Stycznia 2019

Powiślański Stół Wielkanocny

Koło Gospodyń Wiejskich Benowo | foto: Kwidzyn.TV Koło Gospodyń Wiejskich Benowo | foto: Kwidzyn.TV

Koło Gospodyń Wiejskich z Okrągłej Łąki zostało zwycięzcą Powiślańskiego Stołu Wielkanocnego, który 1 kwietnia 2017 roku odbył się na terenie Zespołu Szkół w Gardei.To już kolejna tego typu impreza promująca regionalne potrawy oraz działalność Kół Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu kwidzyńskiego.

W kulinarnej rywalizacji wzięło udział 18 kół z miejscowości: Glina, Gardeja, Czarne Małe, Czarne Dolne, Bądki, Trzciano, Benowo, Okrągła Łąka, Sadlinki, Cygany, Pastwa, Rakowiec, Brachlewo, Nebrowo Wielkie, Olszanica, Mątowskie Pastwiska, Tychnowy. Na stołach znalazły się wielkanocne potrawy, wypieki a nawet nalewki z powiślańską nutą.

Wśród uczestników rozlosowano 3 nagrody pieniężne ufundowane przez Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie. Nagrody wręczyła pani Anna Baprawska - Wiceprezes Zarządu BPS w Kwidzynie. "Złoty czek" o wartości 600 złotych trafił do KGW w Okrągłej Łące, "Srebrny czek" o wartości 400 zł odebrało KGB w Trzcianie a "Brązowy czek" na kwotę 200 zł powędrował do KGW w Rakowcu.

W imprezie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, radni i mieszkańcy. Obecna była także Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - pani Justyna Rydzińska. 

Imprezę uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół w Gardei pod kierownictwem dyrektora Zbigniewa Guzmana.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież