Logo
Wydrukuj tę stronę

XI Powiatowa Olimpiada Czytelniczo-Literacka

Roksana Jędrzejewska - Wróbel - autorka książek dla dzieci | foto: Norbert Cesarz Roksana Jędrzejewska - Wróbel - autorka książek dla dzieci | foto: Norbert Cesarz

23 uczniów z 8 szkół Powiatu Kwidzyńskiego rywalizowało ze sobą w ramach XI Powiatowej Olimpiady Czytelniczo-Literackiej dla klas I-III.
Mottem tegorocznej olimpiady była znana sentencja "Historia lubi się powtarzać".

26 kwietnia w świetlicy w Czarnem Dolnem odbyła się coroczna już impreza czytelnicza, organizowana przez Szkołę Podstawową im. Papieża Jana Pawła II. W tym roku, w charakterze gościa honorowego wystąpiła gdańska autorka książek, scenariuszy teatralnych i programów telewizyjnych - pani Roksana Jędrzejewska - Wróbel. Spotkanie  to możliwe było dzięki życzliwości dyrektora Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, pana Piotra Widza.

Na początku olimpiady dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań i bajek autorki. Swojego głosu użyczyły, zaproszone na to wydarzenie, pani  Małgorzata Kensicka – Knyblewska - asystent Wójta Gminy Gardeja oraz pani Edyta Gudowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnem Dolnem.

Później nadszedł czas na testy ze znajomości treści książek pani Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel. Wszystkie dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością utworów autorki, dlatego jury zmuszone było jeszcze do przeprowadzenia ustnej dogrywki, która przesądziła o ostatecznych wynikach olimpiady.

Jednak największe emocje wzbudziła długo oczekiwana pisarka. Poruszane tematy oraz pytania zadawane przez dzieci sprawiły, że spotkanie było równie interesujące dla dzieci jak i dla dorosłych mieszkańców Czarnego Dolnego i okolic, obecnych na sali.

Opowieści o tym, jak działa wyobraźnia, jak się rodzą pomysły na poszczególne postaci do książek i wiele innych anegdot, potwierdziły tylko ogromny talent i atrakcyjność dzieł tej autorki.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mnóstwo książkowych upominków. Kolejka po autograf zdawała się nie mieć końca. Póżniej był jeszcze czas na zdjęcia z "florką".

Organizatorami konkursu byli nauczyciele klas 4-6: Mirosław Kowalczyk, Agnieszka Miller Ważny, Karolina Józwowska, Magdalena Michalska oraz Elżbieta Reowicz.

(NC)

Pliki medialne

© Kwidzyn.TV - 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis internetowy KWIDZYN.TV używa plików cookies.
Korzystanie z naszego serwisu oznacza zgodę na ich stosowanie. Polityka prywatności
Kontakt do redakcji: kontakt@kwidzyn.tv