Sobota
19 Października 2019

Targi Edukacyjne i Targi Pracy

foto: materiały prasowe | Starostwo Powiatowe w Kwidzynie foto: materiały prasowe | Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

500 uczniów i nauczycieli z 11 gimnazjów powiatu kwidzyńskiego, zapoznało się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych oraz dalszymi perspektywami zawodowymi na terenie Powiatu Kwidzyńskiego. 18 marca 2016 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie odbyła się IV edycja Targów Edukacyjnych połączonych z Targami Pracy, zorganizowanych przez Powiat Kwidzyński pod patronatem Radia Gdańsk.

Targi Edukacyjne i Targi Pracy miały na celu przede wszystkim zapoznać uczniów klas III gimnazjów i ich rodziców z ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kwidzyński, ale również zaprezentowanie się przedsiębiorców współpracujących ze szkołami zawodowymi zainteresowanych pozyskaniem nowych pracowników wśród absolwentów tych szkół.

Swoją bogatą ofertę zaprezentowały nw. szkoły:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie,
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie
oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

Natomiast przedsiębiorców reprezentowały następujące firmy i instytucje: IP Kwidzyn Sp. z o. o., Jabil Circuit Poland Sp. z o. o., Lacroix Electronics Sp. z o. o., DPD Strefa Paczki, Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny, PHU BMS s. j., Kędziora MEBLE, PU-P „Degest” Sp. z o. o., PU-P Budownictwa ALFA Sp. z o. o., Cech Rzemiosł Różnych w Kwidzynie, Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych z Gdyni, Stowarzyszenie AKWEDUKT oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie. Chętnym uczniom konsultacji udzielali doradcy zawodowi Powiatowego Ośrodka Kariery działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Pan Jerzy Godzik – Starosta Kwidzyński.

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w nich udział ok. 500 uczniów i nauczycieli z 11 gimnazjów powiatu kwidzyńskiego.
Ponadto w tym samym dniu odbyły się także „Dni Otwarte” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie i w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
w Kwidzynie.

(Emilia Czupryniak | Wydział Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia Publicznego Starostwa Powiatowego w Kwidzynie)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież