Wtorek
16 Lipca 2019

Przepisujemy Biblię - tylko do 23 kwietnia !

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Rozpoczęły się kwidzyńskie obchody 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji w Kwidzynie przygotowanych zostało kilka atrakcji. Pierwszą z nich było "Przepisywanie Biblii".

12 kwietnia 2016 r., w salach Muzeum Zamkowego w Kwidzynie odbyły się okolicznościowe wykłady połączone z warsztatami kaligrafii.O historii świętej księgi Izraela oraz Chrześcijan opowiadała pani Aleksandra Siuciak - Kierownik Biblioteki Muzeum Zamkowego w Malborku. W rolę skryby, który zdradził kilka tajemnic benedyktyńskiej sztuki kaligrafii, wcielił się pan Tomasz Bogdanowicz - Kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Zamkowego w Malborku. Tego dnia odbył się wernisaż wystawy "Kronikarze piszą... Chrzest Polski", a uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach kaligraficznych.

Jako pierwszy z wyzwaniem przepisania Bibilii zmierzył się Burmistrz Kwidzyna, pan Andrzej Krzysztofiak.

Zakończenie akcji przepisywania Biblii nastąpi w dniu 23 kwietnia o godzinie 12:00 w Kinoteatrze. W programie, poza podsumowaniem przepisywania Biblii, przewidziany jest wykład na temat „Rola Chrztu Świętego na dzieje Polski” oraz inscenizacja „Rok 966” w wykonaniu dziewcząt z Miejskiego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Kwidzynie oraz dzieci z dzieci z Katolickiej Językowo-Sportowej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie.

Organizatorzy zapraszają do licznego udziału. Wejściówki zarezerwować można w godzinach 09-15 w Muzeum Zamkowym w Kwidzynie oraz w siedzibie sekretariatu Katolickiej Językowo-Sportowej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie, przy ul. Braterstwa Narodów 59.

 

Materiał filmowy został zrealizowany przez uczestników Pracowni Medialnej działającej przy Kwidzyńskim Centrum Kultury, a montażem zajęli się uczniowie szkoły ZSP nr 2 w Kwidzynie, w ramach Dnia Przedsiębiorczości - 20 kwietnia 2016 r.

Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich pw. św. Józefa w Kwidzynie oraz Muzeum Zamkowe w Malborku i Muzem Zamkowe w Kwidzynie.

Pliki medialne

Komentarze  

0 #2 Od redakcji 2016-04-22 16:38
Cytat:
Pani, która podjęła się czytania, ma bardzo sympatyczny głos, ale...
Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i informacje zwrotne. Powyższy materiał został nagrany i opracowany przez młodzież w wieku gimnazjalnym, która stawia swoje pierwsze dziennikarskie kroki w ramach Pracowni Medialnej przy KCK. ;-)
Cytować
+1 #1 Zapaśniczka 2016-04-22 10:13
Pani, która podjęła się czytania, ma bardzo sympatyczny głos, ale...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież