Niedziela
19 Września 2021

Nabór wniosków dla osób niepełnosprawnych "Aktywny Samorząd"

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że od 1 marca 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd". W realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych już kolejny rok uczestniczy samorząd powiatu kwidzyńskiego.

  Dofinansowanie można uzyskać między innymi na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu, uzyskanie prawa jazdy, zakup sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Wsparcie dotyczy też zakupu skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Można również uzyskać pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej np. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu, a także w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wsparcie finansowe dotyczy także zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne.

 

  Wnioski można składać do 31 sierpnia bieżącego roku. Terminy aplikacji o przyznanie pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym przypadają do 31 marca - na semestr letni roku akademickiego 2020/2021
oraz do 10 października -  na semestr zimowy. Wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia (SOW).

  Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera w Kwidzynie (tel. 55 279 9915 lub 55 646 18 00).