Sobota
19 Października 2019

Wiadukt przejezdny, ale...

Wyróżniony Wiadukt przejezdny, ale...

    Zgodnie z piątkową zapowiedzią urzędników, w poniedziałek przed godziną 8:00 został wznowiony ruch na wiadukcie przy ul. Owczej. Zdemontowane zostały bariery oraz znaki B- 1 (Zakaz ruchu w obu kierunkach). Po kilku godzinach zdemontowany został również znak D-4A (Droga bez przejazdu).

 

"Przejazd przez wiadukt ograniczony"

   Obecna organizacja ruchu na wiadukcie umożliwia przejazd wahadłowy z pierwszeństwem dla pojazdów nadjeżdżających od strony osiedla Bajkowego. Jezdnia została zwężona do jednego pasa, nad którym dodatkowo ustawiono bramki ograniczające przejazd pojazdom wyższym niż 2,2 m. Na wiadukcie obowiązuje również zakaz wjazdu dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t. Piesi mogą poruszać się chodnikiem, ale wyłącznie jedną stroną.

 

 

    "Zdaniem rzeczoznawców, którzy nadal pracują nad ostateczną ekspertyzą awarii, wznowienie takiego ruchu jest możliwe i nie zagraża bezpieczeństwu." - informują urzędnicy na stronie Kwidzyn.pl . Opracowywana ekspertyza ma wskazać bezpośrednią przyczynę awarii, skalę uszkodzeń, co z kolei pozwoli wskazać podmiot, który poniesie koszty naprawy. Opracowany zostanie plan remontu. Urzędnicy zapewniają, że będą na bieżąco informować o postępie prac.

 

sciana

 

   Przypomnijmy, że wiadukt uległ uszkodzeniu podczas nawałnicy, która 13 czerwca br. przeszła nad Kwidzynem. Intensywne opady gradu o średnicy 2-3 mm oraz ulewa dokonały wielu szkód. Na profilu facebookowym Urzędu Miasta pojawiła się informacja, że uszkodzeniu uległ również nasyp przy wiadukcie na osiedlu Bajkowym. 

    6 miesięcy wcześniej wiadukt został oddany do użytku. Przeszedł wtedy gruntowny remont. Zaraz po ujawnieniu uszkodzeń ruch kołowy na wiadukcie został wstrzymany, o czym informowaliśmy w artykule: Nawałnica uszkodziła nasyp przy wiadukcie na osiedlu Bajkowym

   Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej radni starali się uzyskać więcej informacji na temat faktycznej sytuacji zawiązanej z wiaduktem: Radni dopytują burmistrza o zamknięty wiadukt

/NC/

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież