Niedziela
19 Września 2021

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2019

fot. PCPR w Kwidzynie fot. PCPR w Kwidzynie

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2019

Koniec i bomba, a kto nie był ten trąba …. parafrazując gombrowiczowskie słowa można by tak w skrócie opisać to wszystko co działo się na kolejnym już Festynie Rodzinnym, który odbył się w dniu 15 czerwca 2019 roku, ale pozwolimy sobie jednak na krótką relacje.

W piękną, słoneczną czerwcową sobotę, na chwilę przed rozpoczęciem wakacji w Ogrodzie Dendrologicznym Nadleśnictwa Miłosna zapanowała radosna atmosfera zabawy i odrobiny szaleństwa. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska – Hufiec Kwidzyn. Z ramienia Starostwa Powiatowego w wydarzeniu udział wziął Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński.  

Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że tereny ogrodu wypełniły się licznym rodzinnym „towarzystwem”. Na gości czekało mnóstwo atrakcji.  Kwadrans po 10:00 impreza została uroczyście otwarta przez Panią Renatę Majdę – kierownika PCPR w Kwidzynie, przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzego Śniega, wicestarostę kwidzyńskiego Wiesława Wosiaka, oraz  Komendanta Hufca ZHP Kwidzyn phm. Andrzeja Delewskiego, którzy nie szczędzili również słów uznania dla pracy opiekunów zastępczych. Chwilę po oficjalnych przemówieniach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom.

Pierwsze harce z zaprzyjaźnionymi już z nami animatorami pokazały, że chęci do zabawy nie zabraknie przez cały czas trwania imprezy. I tak też było. Tańce, hulanki, swawole, zabawy z chustą animacyjną, mega bańki mydlane czy przeciąganie liny cieszyły się ogromną popularnością u najmłodszych. W kąciku malowania twarzy dzieci zamieniały się w kotki czy tygryski. Natomiast amatorzy widoków leśnych mogli przejechać się bryczką. Na tych, którzy spragnieni byli mocniejszych wrażeń czekał przygotowany przez KSSK Gward samochód wojskowy, dostosowany do jazdy w najtrudniejszych warunkach. Tego dnia odwiedzili nas również strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, którzy zademonstrowali działanie sprzętu strażackiego oraz co wywołało ogromną falę radości u dzieci rozłożyli i uruchomili kurtynę wodną.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się też zajęcia bricks4kidz z tysiącami klocków LEGO, a dmuchany zamek przeżywał swoiste oblężenie. Nie zabrakło również kulinarnych atrakcji. Oprócz pysznych wypieków przygotowanych przez opiekunów zastępczych, grochóweczki i kiełbaski z ogniska można było w „owocowym zakątku” skosztować na przykład jabłkowo-arbuzowo-winogronowych szaszłyków. W tym roku zagościł u nas także nietuzinkowy duet black&white czyli przesympatyczne alpaki. Mięciutkie futerka i buziaki od alpaki również znalazły spore grono amatorów. W tak radosnej atmosferze festyn dobiegł końca. Do zobaczenia za rok…
 
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili
się do organizacji festynu i zapraszamy w przyszłym roku.

/źródło: PCPR | fot. PCPR w Kwidzynie /