Niedziela
15 Września 2019

Wiceminister spraw zagranicznych w Kwidzynie

Szymon Szynkowski vel Sęk - Sekretarz stanu w MSZ | Foto: Kwidzyn.TV Szymon Szynkowski vel Sęk - Sekretarz stanu w MSZ | Foto: Kwidzyn.TV

Realizacja obietnic wyborczych, plany rządu na najbliższe miesiące oraz najgorętsze sprawy z polityki zagranicznej były tematem spotkania z Ministrem Szymonem Szynkowskim vel Sęk, pełniącym funkcję Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Spotkanie pod hasłem „Polska jest jedna” miało miejsce 23 czerwca o godz. 15:00 na terenie Szkoły Katolickiej w Kwidzynie.

Minister rozpoczął od podsumowania ponad 2-letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

"Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma pewną jedną cechę, która odróżnia go od poprzedniego rządu Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Ja przynajmniej dostrzegam taką jedną fundamentalną różnicę, która ten rząd od poprzednich rządów odróżnia, to jest spełnianie deklaracji wyboczych" - ocenia minister.

Wśród zrealizowanych obietnic wyborczych flagowym przykładem okazał się program "Rodzina 500+". Ważnym z punktu widzenia oczekiwań społecznych okazało się także obniżenie wieku emerytalnego oraz przywrócenie rodzicom wolności wyboru w zakresie posyłania dzieci sześcioletnich do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Spełnioną obietnicą była reforma systemu oświaty, czyli likwidacja gimnazjów. Kolejne wprowadzone zmiany dotyczyły emerytów i rencistów, których minimalne emerytury wzrosły do tysiąca złotych, a obecnie przekraczają już tę kwotę. Określona została pula leków bezpłatnych dla osób powyżej 75 roku życia. Podniesiona została także płaca minimalna w 2016 r. do kwoty 2000 zł.

Na zmianach skorzystali także przedsiębiorcy, dla których podatek CIT obniżony został ze stawki 19 do 15 %, co paradoksalnie spowodowało zwiększenie wpływów do budżetu państwa.

W dalszej części spotkania omówione zostały plany na najbliższe miesiące oraz najgorętsze sprawy z polityki zagranicznej, czyli "Art. 7 UE" oraz zamieszanie wokół Ustawy o IPN.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego spotkania.

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież