Niedziela
15 Września 2019

Minister Cyfryzacji w Kwidzynie. Sukces koalicyjnego rządu PiS !

foto: Kwidzyn.TV | Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji foto: Kwidzyn.TV | Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji

Obniżenie wieku emerytalnego, świadczenie 500+, uszczelnienie podatku VAT to zaledwie kilka z wielu sukcesów jakie w ciągu ostatnich 2,5 lat osiągnął rząd Prawa i Sprawiedliwości w koalicji z Solidarną Polską i Polską Razem. Dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość były głównym tematem spotkania z Ministrem Cyfryzacji Markiem Zagórskim, który w ubiegłą niedzielę odwiedził Kwidzyn.

   13 maja br., w siedzibie Stowarzyszenia „Akwedukt” przy ul. Kościuszki odbyło się spotkanie wpisujące się w ogólnopolska kampanię „Polska jest jedna”. Przybyłemu ministrowi towarzyszył Janusz Śniadek – Prezes Zarządu Okręgowego PiS Pomorze, Poseł na Sejm RP Jan Kilian, Kazimierz Koralewski – Sekretarz Zarządu Regionalnego PiS w Gdańsku. W roli gospodarza wystąpił Arwid Żebrowski – Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Józef Pomykacz – Przewodniczący Koła PiS Kwidzyn-Zachód.

   „Idąc do wyborów mieliśmy konkretny plan na Polskę. Ten plan był obśmiewany przez przeciwników, że jest nierealistyczny. Najbardziej krytykowane były dwa projekty – obniżenie wieku emerytalnego i 500+ (…) Zwłaszcza 500+ spotkał się w pierwszej fazie z największą agresją... ale zrobiliśmy to. Państwo wiecie doskonale, że to się udało. Co więcej, znaleźliśmy pieniądze nie tylko na te dwa, ale i  na inne projekty.” - rozpoczął swoje wystąpienie Minister Zagórski.

   Minister podkreślił, że „Rodzina jest najważniejszym elementem programu” dla obecnego rządu, a wszystkie działania wokół niej traktowane są nie jako koszt, ale jako inwestycja. Strategicznym osiągnięciem umożliwiającym finansowanie programów społecznych było jednak uszczelnienie systemu podatkowego VAT. Jeszcze przed objęciem władzy Prawo i Sprawiedliwość spodziewało się z tego tytułu zwiększenia wpływu do budżetu nawet o kilkadziesiąt miliardów. Nie brakowało wtedy głosów sprzeciwu, że pomysł jest z góry skazany na porażkę. Jednak dziś fakty mówią coś innego. Zinformatyzowanie systemu podatkowego i wprowadzenie „jednolitego pliku kontrolnego” nie tylko pomogło w uszczelnieniu systemu, ale znacząco obniżyło liczbę kontroli skarbowych.

   Burzą w szklance wody okazały się także obawy opozycji i środowisk nauczycielskich przed reformą systemu edukacji. Likwidacja obowiązku posyłania 6-latków do szkół oraz likwidacja gimnazjów na rzecz 8-letnich szkół podstawowych przedstawiane były jako chaos w systemie oświaty. Także i w tym przypadku żaden z czarnych scenariuszy się nie ziścił. Wprowadzenie nowej podstawy programowej unowocześniło szkoły. Zwiększona została liczba godzin matematyki oraz informatyki. Dzięki temu już w klasach I-III uczniowie mogą uczyć się programowania. Ponadto Ministerstwo Cyfryzacji wdraża obecnie program, który zapewni bezpłatny dostęp do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół na terenie całego kraju. Dzięki tym rozwiązania nawet najmniejsze miejscowości, gdzie dotychczas nie opłacało się doprowadzać stacji czołowych, będą mogły rozprowadzić internet do swoich domów.

   Na zmianie rządu skorzystali także seniorzy, którzy otrzymali możliwość korzystania z darmowych leków. Co prawda ulga nie obejmuje wszystkich leków, jednak i w tym przypadku głosy sprzeciwu mówiące o darmowym rozdawnictwie rujnującym budżet okazały się bez pokrycia.

   Kolejną grupą, która skorzystała na wprowadzanych reformach są przedsiębiorcy. Z myślą o nich zmniejszony został podatek CIT ze stawki 19 do 15 %. Ta obniżka przyniosła kolejne zwiększenie wpływów do budżetu, a jednocześnie stanowi zachętę do rejestrowania firm zagranicznych na terenie naszego kraju.

   W ciągu ostatnich 2 lat dwukrotnie podniesiona została płaca minimalna, a od początku roku obowiązuje zwiększona minimalna stawka godzinowa na poziomie 13,70 zł brutto.

   To tylko niektóre z tematów, jakie zostały poruszone podczas tego spotkania. Więcej szczegółów znaleźć można w zamieszczonym poniżej nagraniu dźwiękowym, do którego wysłuchania gorąco zachęcamy.

 

Pliki medialne

Komentarze  

+2 #2 Jk 2018-05-15 07:56
https://finanse.wp.pl/zawrotna-kariera-radnego-z-pis-specjalnie-dla-niego-mieli-wymyslic-stanowisko-6237829725108353a Tekst o zarobkach Żebrowskiego ciekawy
Cytować
+4 #1 Jk 2018-05-15 07:53
Żebrowski jaką funkcje pełni w PiS? Witał PiS zachód a dlaczego nie powitał PiS wschód? Czy może w GKW jest jeszcze PiS południe i PiS północ? Dlaczego wcześniej nigdzie, także na tej stronie nie było informacji o spotkaniu? Spotkanie z cyklu Tajne/poufne? Kpina PiS izoluje się od mieszkańców nie informując ich o spotkaniu, a może Żebrowski bał się trudnych pytań o spec etat dla niego w malborskiej cukrowni? uq
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież