Niedziela
15 Września 2019

Niebezpieczna droga do szkoły

Dawno temu w szkołach rozległ się pierwszy dzwonek. To moment, w ktorym wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Jednak w niektórych kwidzyńskich szkołach część "guzików" pozostaje rozpięta.

Z początkiem października przed Szkołą Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego rozpoczęła się w najlepsze budowa chodnika. Mimo, że tego typu prace powinny być przeprowadzane wyłącznie pod nieobecność uczniów, czyli w wakacje.

W poniedziałek 9 października 2017, o godz.7:50 udaliśmy się na miejsce z naszą kamerą i oto co zarejestrowaliśmy. W ciągu komunikacyjnym prowadzone były prace budowlane, pomimo trwającego już roku szkolnego. Brakowało wygordzeń dla pieszych. Brak chodnika na drodze wzdłuż parkingu,  uczniowie przemieszczają się do szkoły między poruszającymi się pojazdami.

W 45 sekundzie filmu nagrał się komentarz uczniów.

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Z naszych informacji wynika, że trwają czynności wyjaśniające.

Z informacji uzyskanej od kierownika budowy inwestorem jest Miasto Kwidzyn, które w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły zaprojektowało też nowoczesny park "Skate Plaza". Pozostaje więc tylko postawić pytanie: dlaczego przy planowaniu tak dużej inwestycji nie zadbano o naważniejsze potrzeby jakimi są chodnik i parkingi dla samochodów ?

 

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież