Wtorek
16 Lipca 2019

Przełom w Radzie Miejskiej !

foto: archiwum Kwidzyn.TV foto: archiwum Kwidzyn.TV

[Aktualizacja: 7-07-2017]

Mariusz Wesołowski został jednomyślnie wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie. W tajnym głosowaniu wszyscy spośród 18-tu głosujących radnych opowiedziało się za jego kandydaturą.
Serdecznie gratulujemy !

Miejsce przewodniczącego zajął po ustępującym Kazimierzu Gorlewiczu, który w Radzie Miejskiej zasiada od 1990 roku.

[Aktualizacja: 27-05-2017]

Kazimierz Gorlewicz zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego w Radzie Miejskiej Kwidzyna. Swoją decyzję zapowiadał już przed kilkoma miesiącami, jednak dopiero na majowej sesji Rady Miejskiej podał ją do publicznej wiadomości.

- Moja rezygnacja nie jest zaskoczeniem dla wielu, którzy wiedzieli wcześniej o mojej decyzji. Nie jest też spowodowana nagłym zdarzeniem. Jest to mój życiowy wybór. Takim jak było i jest sprawowanie mandatu radnego z wyboru mieszkańców Kwidzyna - uzasadniał ustępujący Przewodniczący.

 Zgodnie ze statutem Rady Miasta Kwidzyna, Rada Miejska ma miesiąc na przyjęcie zgłoszonej rezygnacji. W przypadku przekroczenia tego terminu rezygnacja zostaje przyjęta z mocy statutu.

Najbliższa sesja zaplanowana została na dzień 29 czerwca br., co skutkuje automatycznym przyjęciem rezygancji Przewodniczącego na mocy Art 30 ust. 2 Statutów Rady Miasta Kwidzyna.

 

[Aktualizacja: 30-11-2016]

Kazimierz Gorlewicz zachował jednak stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie. W tajnym głosowaniu nad uchwałą o odwołaniu przewodniczącego 10 spośród 17 radnych wyraziło sprzeciw a 7 poprało wniosek, Kazimierz Gorlewicz wstrzymał się od głosu. Uchwała została odrzucona, jednak przewodniczący poinformował o zamiarze rezygnacji z pełnionej funkcji jeszcze w tej kadencji.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audio z dyskusji poprzedzającej głosowanie.

 

[Publikacja: 29-10-2016]

Wygląda na to, że na naszych oczach dokonuje się przełom w historii kwidzyńskiego samorządu.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Kazimierz Gorlewicz, zdaniem radnych opozycyjnych, stracił zdolność kierowania Radą Miejską i utracił zaufanie radnych.

Kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz KKW Kwidzyniacy złożyły projekt uchwały o odwołanie przewodniczącego w związku z przekroczeniem uprawnień, kiedy to w czwartek samodzielnie i arbitralnie zdecydował o przerwaniu obrad Rady Miejskiej. Insygnia (łańcuch przewodniczącego) trafiły w ręce wiceprzewodniczącego Mariusza Wesołowskiego, który po jednomyślnym głosowaniu został przyjęty gromkimi brawami. Do czasu głosowania nad wnioskiem będzie on prowadził najbliższe obrady Rady Miejskiej.

Na ostateczne rozstrzygnięcie musimy jednak jeszcze poczekać. Najbliższa sesja będzie swoistym sprawdzianem, szczególnie dla radnych Platformy Obywatelskiej. Głosowanie nad wnioskiem pokaże, czy zwycięży samorządność i demokracja, czy jednak lojalność partyjna.

Komentarze  

-1 #3 Józef 2017-07-08 00:39
Ciekawe co by na to powiedział Ksiądz Kruk ?
Cytować
+2 #2 Staszek 2016-10-31 22:36
Gonią komuchów, no wreszcie.
Cytować
+1 #1 Andrzej K. 2016-10-29 14:16
...o 27 lat za późno, Kwidzyn jak zwykle zacofana prowincja. W innych miastach już po takich ludziach zostało tylko przykre wspomnienie, a u nas PRLowscy opozycjoniści z przydomkiem TW powpuszczali tych miernych wyznawców PZPRu i przekazali im władzę po 89 roku z DON CORLEONE na czele i pijakami w drugim szeregu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież