Poniedziałek
21 Stycznia 2019

Prezydenta RP Andrzej Duda w Kwidzynie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Kwidzyn. 13 czerwca br. na Placu Jana Pawła II spotkał się z mieszkańcami.

Wizyta Prezydenta w Kwidzynie rozpoczęła się około godziny 16-tej, kiedy na murawie górnego boiska stadionu miejskiego w Kwidzynie wylądował prezydencki helikopter. Zanim rozpoczęła się oficjalna część spotkania Prezydent udał się na chwilę do hotelu Centrum. Stamtąd, po krótkim odpoczynku Andrzej Duda przejechał pod siedzibę Solidarności, aby złożyć kwiaty pod tablicą pamiątkową Izabeli Tomaszewskiej. Kwidzynianka, dyrektor Zespołu Protokolarnego Lecha Kaczyńskiego, 10 kwietnia 2010 roku zmierzając na uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiego mordu w lesie Katyńskim, zginęła tragicznie razem z parą Prezydencką.

Kolejnym punktem na trasie prezydenckiego konwoju była kwidzyńska katedra i złożenie kwiatów w kruchcie kościoła, gdzie znajduje się tablica upamietniająca śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię Mackiewicz-Kaczyńską oraz osobistości, które 10 kwietnia 2010 roku zginęły tragicznie pod Smoleńskiem.
Prezydent modlił się przez chwilę przed ołtarzem, gdzie spoczywała niegdyś błogosławiona Dorota. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak przybliżył historię miasta oraz zaprezentował Kryptę Mistrzów Zakonnych.

Później nastąpiła długo oczekiwana chwila. Prezydent RP Andrzej Duda przybył na wypełniony mieszkańcami plac Jana Pawła II. Chyba nikt nie spodziewał się tak entuzjastycznego i ciepłego przyjęcia.

 

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z tego spotkania.

Pliki medialne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież